skaner 3d

Skanery 3d – czy warto je mieć?

Do niedawna znane wszystkim były jedynie drukarki w technologii 3D. Znane, ale niekoniecznie dostępne. Dzisiaj, nie dość, że drukarki w technologii przestrzennej są powszechne w sprzedaży, to coraz popularniejsze są również inne urządzenia działające w technologii 3D. zaliczamy do nich bez wątpienia skanery.

Skanery 3D produkuje coraz więcej firm, jednak szczególną uwagę warto zwrócić na produkt MakerBot. Firma ta może pochwalić się dwoma rodzajami skanera. Jeden z nich jest wyspecjalizowany, drugi do zadań biurkowy.

MakerBot Digitizer to wszechstronne urządzenie skanujące. Dzięki niemu można w bardzo szybki, ale przede wszystkim łatwy sposób przekształcić konkretny przedmiot w model przestrzenny. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczne multiskanowanie, dzięki czemu istnieje możliwość wykonania kilku skanów obiektu, a następnie połączenie je w jeden, najlepszy – idealny. Jest to urządzenie niezwykle kompatybilne, zoptymalizowane do prac ze wszystkimi drukarkami tego producenta.

Urządzeniem bardziej zaawansowanym bez wątpienia jest drugi skaner tej firmy – OKIO. Już na pierwszy rzut oka widać jego odmienność – jest w kolorze czarno żółtym. Jest niezwykle precyzyjny, intuicyjny, niezawodny oraz bardzo szybki. Pojedyncze skany wykonuje z prędkością 5 sekund. Gdzie są obecnie wykorzystywane? Przede wszystkim w przemyśle oraz w wielu innych dziedzinach, w których liczy się duża efektywność i efektowność. Jest to jeden z najlepszych skanerów 3D na rynku.

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Kwiecień 24, 2015 / Technologie
Tagi: , , ,