drukarka 3d

Replicator2 i Replicator 2x czym się charakteryzują?

Jednymi z najbardziej znanych drukarek firmy MakerBot jest Replicator2 i Replicator 2x. Czy wiesz czym się charakteryzują i dlaczego są tak bardzo lubiane przez użytkowników? Jeżeli nie, koniecznie zapoznaj sie z tymi dwoma modelami – z ich możliwościami. Być może właśnie takiego sprzętu szukasz?

Najpopularniejszą i najczęściej sprzedawaną drukarką MakerBot bez wątpienia jest Replicator2. Wybierana jest przez użytkowników i miłośników technologii przestrzennej zapewne z dwóch powodów. Po pierwsze jest bardzo prosta w obsłudze, a po drugie jest urządzeniem wydajnym. Bardzo dobrze sprawdza się w szybkim prototypowaniu. Do tego należy dodać, że jest wykonana z materiałów oraz elementów o bardzo wysokiej jakości. Model ten może pochwalić się również wieloma nagrodami. Wyposażona jest w platformę robocza wymienną, inteligentne sterowanie oraz solidną obudowę. Bardzo łatwa jest również komunikacja – wystarczy, że drukarka zostanie połączona z komputerem kartą USB, albo też wczytamy model z karty SD.

Czym różni się Replicator 2z? Jest ona dedykowana specjalnie dla filamenty ABS, a wykorzystanie podwójnej dyszy sprawia, że możliwe jest dwukolorowe drukowanie. Posiada podgrzewaną platformę roboczą, co jest bardzo dobre dla właściwego stygnięcia materiału. Ponadto cała przestrzeń robocza jest zamknięta, a obudowa – malowana proszkowo, co zapewnia trwałość oraz precyzję, a także wysoką powtarzalność wydruków. Obie drukarki charakteryzują się bardzo wysoką jakością.

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Kwiecień 3, 2015 / Drukarki 3d
Tagi: , , , ,