hubs

Hubs – najpopularniejsze drukarki, kolory i filamenty

Firma 3D Hubs opublikowała dane dotyczące różnych obszarów swojej działalności. Jest to platforma internetowa, która łączy i integruje posiadaczy drukarek 3D. Platforma ta cieszy sie bardzo dużym zainteresowaniem, rośnie w siłę i wciąż pojawiają się na niej nowi użytkownicy.  

Według platformy Hubs, najpopularniejszymi drukarkami 3D jest Ultimaker oraz MakerBot. Według danych firmy stanowią one aż 40% wszystkich drukarek, które należą do systemu. MakerBot sprzedaje największą ilość drukarek w Europie, na drugim miejscu jest Ameryka. Nie możemy się dziwić, że firma MakerBot jest tak wysoko. Jej produkty charakteryzują się bardzo wysoką jakością i są przygotowane dla różnych użytkowników; zaawansowanych, ale także dla tych, którzy drukarkę 3D widza pierwszy raz.

Do najpopularniejszych kolorów, w których wykonywane są wydruki nalezą: na pierwszym miejscu kolor biały, później niebieski, czerwony, zielony oraz czarny. Znacznie rzadziej wykorzystuje sie kolor żółty, pomarańczowy, transparentny, złoty, szary i Rożnowy.

Jeżeli natomiast chodzi o filamenty, a więc produkty i materiały do druku, na pierwszym miejscu znalazł się ABS. Zaraz za nim na podium plasuje się PLA. Na dalszych pozycjach, jednak ze znikomym zainteresowaniem: Nylon, Wood, FlexPLA i inne.

Być może badania z roku 2014 przyniosą inne rezultaty. Czy będą się bardzo różniły? Trudno powiedzieć. Ceny tych filamentów są na podobnym poziomie, a firmy drukarek utrzymały swój wysoki poziom, więc dużych zmian możemy nie zastać.

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Styczeń 29, 2015 / Materiały eksploatacyjne
Tagi: , , , ,