3d-gence

Drukarka 3DGence Double w swojej najnowszej wersji!

3DGence to firma działająca na rynku od 2014 roku, oferując wysokiej jakości drukarki, doskonałe dla przemysłu. Dzięki temu bardzo szybko zyskała sobie uznanie nie tylko na rynku polskim, ale też światowym. Firma należy do grupy kapitałowej Michała Sołowowa. Niedawno, bo na początku br. firma zaprezentowała drukarkę 3DGence Double, a teraz informuje o produkcji nowego modelu tego urządzenia: 3DGence Double P255.

3DGence Double P255 – czym się charakteryzuje?

Nowa drukarka od 3DGence charakteryzuje się przede wszystkim możliwością wykorzystywania dwóch materiałów: modelowego i podporowego, a to dzięki zamontowaniu w urządzeniu 2 głowic. Drukarka ta ma przeznaczenie profesjonalne. Oprócz technologii druku dwumateriałowego, wyróżnia się:

  • obszernym obszarem roboczym: 190 x 255 x 195 mm,
  • nowoczesnym designem,
  • wymienną, ceramiczną platformą roboczą,
  • systemem wymiennych głowic,
  • systemem automatycznej kalibracji,
  • systemem kontroli przepływu materiału.

A to jeszcze nie wszystko! Drukarka ta została wyposażona w panel dotykowy, kolorowy. Stół ceramiczny umożliwia bardzo łatwe odseparowanie wydruku. Duże znaczenie ma też autokalibracja – dzięki niej skanowane jest pole robocze, a wysokość głowicy dopasowywana jest automatycznie. To wszystko sprawia, że wydruki są bardzo dokładne!

Powtarzalność – jedna z najważniejszych cech drukarek

Powtarzalność wydruków jest niezwykle istotna. Producenci drukarki Double P255 doskonale to wiedzą i zadbali o wysoka jakość produkcji. Zostało to docenione, a drukarka otrzymała certyfikat TÜV Rheinland.

Należy również wspomnieć o tym, że drukarka ta jest kompatybilna z większością obecnych na rynku, najpopularniejszych filamentów. Drukując na niej można używać zarówno PLA, PET, jak i PP, a także Nylonu i wielu innych materiałów. Drukarka nadaje się do druku nawet skomplikowanych pod względem układu geometrycznego prototypów.

Drukarkę można będzie zobaczyć na targach odbywających się w listopadzie we Frankfurcie.

Poznaj także drukarki Stratasys: http://www.cadxpert.com.pl/stratasys.html

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Wrzesień 10, 2018 / Drukarki 3d
Tagi: