audi w 3d

Drukarka 3D w produkcji komponentów do samochodów Audi

Produkcja komponentów do samochodów trwa sporo czasu. Skrócenie tego czasu wiąże się z wieloma korzyściami, przede wszystkim ze znaczną optymalizacją kosztów. Technologia 3D przychodzi z pomocą, a inżynierowie bardzo chętnie korzystają z drukarek 3D. Zaliczają się do nich np. specjaliści Audi, którzy dzięki drukarkom 3D przyspieszyli produkcję części nawet o 50%.

Jak zaoszczędzić czas potrzebny na produkcję komponentów do Audi?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: trzeba wykorzystać postęp i to, co oferuje nam innowacyjna technologia. Inżynierowie z Audi zdecydowali się na druk 3D do tworzenia kloszy lamp samochodowych. Czy to się im opłaciło? Oczywiście! Czas produkcji zmniejszył się o połowę! Stratasys J750 – drukarka 3D wykorzystywana przez inżynierów w Audi przyspiesza cały proces weryfikacji projektu!

Skąd wziął się pomysł?

Do tej pory radzono sobie w sposób klasyczny: wykorzystywano formowanie lub frezowanie. Jednak, w sytuacji, kiedy trzeba wyprodukować osłony składające się z kilku kolorów, okazało się, że najskuteczniejszym sposobem będzie wykorzystanie druku 3 D. Produkcja pojedyncza każdej osłony w danym kolorze, a następnie ich połączenie, byłoby znacznie kosztowniejsze i zajęłoby więcej czasu, niż użycie drukarek 3D.

Stratasys J750 – gwarancja idealnego prototypu

Chcąc, aby wszystkie części samochodu były idealne, należy najpierw stworzyć idealne prototypy. Nowoczesne drukarki 3D to zapewniają. Dzięki nim prototypy nie posiadają zniekształceń, maja bardzo wysoką jakość, doskonały kolor i przezroczystość.

więcej na: http://www.cadxpert.com.pl/audi-drukarki-3d-produkcja-lamp-samochdowych.html

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Sierpień 22, 2018 / Technologie
Tagi: