autodesk

Czy znasz najbardziej wpływowe firmy druku 3D?

W ostatnim czasie o druku 3D mówi się coraz więcej. Inwestują w niego firmy, ale tez osoby prywatne, które chcą zapoznać się z tą technologia, a być może nawet otworzyć swój mały biznes wykorzystując druk 3D. O technologii wiemy coraz więcej, interesujemy się nią, dlatego warto wiedzieć również, które z firm są najbardziej wpływowymi w tej branży.

Appinions, a więc platforma, która zajmuje się badaniem marek, opublikowała raport za rok 2014, z którego wynika, że niektóre z firm zajmujących się drukiem 3D, ma bardzo mocna pozycję na rynku. Na pierwszym miejscy znajduje się Autodesk. Jest to niemała niespodzianka, ponieważ wcale nie jest to producent drukarek czy skanerów 3D, ani nawet filamentów, ale… oprogramowania przestrzennego. Okazuje się bowiem, że wiele osób zaczyna interesować się tym tematem. Na miejscu drugim znów nie znalazł się producent drukarki, ale jeden z największych sklepów – Amazon. Okazuje się, że po wprowadzeniu do sprzedaży drukarek 3D, sklep ten stał się jednym z najważniejszych graczy na rynku. Bardzo wysoko, bo na miejscu trzecim uplasowała się firma Stratasys, producent drukarek. Na kolejnym miejscy znalazła się firma 3D System. Miejsce piąte to kolejna niespodzianka – Intel. MakerBot, czyli jeden z najbardziej znanych producentów drukarek oraz skanerów, również znalazł się pomiędzy tym szanownym gronem, na miejscu 8. Czy w tym roku możemy liczyć na jakieś zmiany w rankingach? Dopiero początek roku, ale możemy spodziewać się, że zmiany i to znaczne nastąpią.

Kamil Bańkowski

Kamil Bańkowski

Pasjonat tradycyjnej sztuki poligraficznej oraz nowinek technologicznych. Specjalista z zakresu druku trójwymiarowego. Ceniony doradca w zakresie sprzętu służącego do drukowania oraz używanych materiałów eksploatacyjnych.

More Posts

Kamil Bańkowski / Marzec 1, 2015 / Drukarki 3d
Tagi: , , , ,